Валова продукція матеріально-технічного забезпечення
Вартісний показник, що відображає зростання вартості засобів виробництва в процесі їх обігу, що не супроводжується збільшенням їх обсягу. Являє собою т.зв. реалізоване накладення, сформоване за рахунок встановлених знижок і надбавок до ціни реалізованої ППТН і призначене для покриття витрат і забезпечення прибутку підприємствам і організаціям МТО. В.п. розраховується як різниця між сумою виручки від реалізації продукції в цінах кінцевого споживання і доходів постачальницько-збутових організацій і сумою вартості продукції в оптових цінах постачальників і витрат з оплати продукції, транспорту і послуг зв’язку. Величина В.п. залежить від обсягу і структури реалізованої продукції, від рівня витрат обігу та ін факторів, але насамперед від розміру встановлених надбавок і знижок.
Валова продукція промисловості підприємства
Показник, що характеризує обсяг виробництва на підприємстві незалежно від ступеня готовності продукції. Обчислюється в незмінних або оптових цінах.
Валовий оборот промислового підприємства
Вартість валової продукції пром. підприємства, виробленої всіма його цехами незалежно від того, буде дана продукція використана на самому підприємстві для подальшої переробки або реалізована на сторону.
Варрант
Спеціальне складське свідоцтво, яке складається з двох частин (складського та заставного) і фактично є перевізним документом.
Ввезення в регіон
Кількість вантажу в цілому і за родами, ввезених яким небудь видом транспорту з ін. регіонів. Визначається як сума всіх ввезених вантажів з ін. регіонів чи як різниця між кількістю всіх ввезених вантажів і кількістю вантажів, ввезених зі свого району.
Ввезення-вивезення товарів
Кількість продукції, виробленої на території даного регіону і вивезеної з нього, а також продукції, поставленої в даний регіон з ін. регіонів.
Взаємозамінні товари
Товари, які служать однорідним цілям і відмінність між якими для даного споживача і в даній ситуації не має істотного значення.
Вантаж
Прийнята до перевезення транспортом загального користування або іншим перевізником продукція, а також різн. майно фізичних або юридичних осіб.
Вантажів класифікація
Підрозділ різних вантажів, що перевозяться транспортом загального користування, на види залежно від технології навантаження і розвантаження, способу перевезення, виду тари і т.п. На окремих видах транспорту залежно від коефіцієнта використання вантажопідйомності рухомого складу (засоби транспорту) вантажі діляться на класи (у дужках вказано коеф. використання вантажопідйомності ): 1 (1,0); 2 (0,71-0,99); 3 (0,51-0,70); 4 (0,41-0,50). Клас вантажу залежить від об’ємної маси (т/мЗ) і способу упаковки (у контейнерах, бочках, ящиках, навалом і т.д.). Клас вантажу поряд з відстанню перевезення та ін. факторами враховується при визначенні провізної плати.
Вантажний двір
Частина території залізничної станції, де здійснюється прийом, розвантаження, зберігання і завантаження вантажів. На В.д. розміщуються склади, пункти зважування, платформи, вантажні майданчики і т.д.
Вантажний потік
Кількість вантажу, перевезених окремими видами транспорту в певному напрямку від пункту відправлення до пункту призначення за певний період (звичайно за рік). Являє собою суму відправлених зі станцій, пристаней, портів вантажів у тоннах як в цілому, так і за родами вантажів.
Вантажообіг транспорту
Показник продукції транспорту в тонно-кілометрах (на морському транспорті – в тонно-милях). Визначається підсумовуванням добутків маси окремих вантажних відправлень в тоннах на відстань їх перевезень у кілометрах (милях).
Вантажовідправник
Фізична або юридична особа, що діє від свого імені і виконує випливаючі з договору перевезення обов’язки, включаючи пред’явлення належним чином упакованого вантажу перевізнику або його агенту для доставки в місце призначення і видачі вантажоодержувачу.
Вантажопереробка
1) Один з показників роботи складів, що відображає загальну масу вантажів, що зазнали складських операцій; визначається підсумовуванням обсягів усіх складських операцій з розвантаженням і навантаження матеріалів;
2) Сукупність логістичних операцій (завантаження, розвантаження і т.д.), яким піддаються вантажі.
Вантажопідйомність рухомого складу (засоби трнспорту)
Показник потужності транспортних засобів, вимірюваний кількістю вантажів у тоннах, які можуть бути ними прийняті до перевезення.
Вантажоодержувач
Фізична або юридична особа, правомочна прийняти у місці призначення доставлений перевізником вантаж.
Вантажі небезпечні
Вантажі, які при перевезенні, вантажно-розвантажувальних роботах і зберіганні можуть послужити причиною вибуху, пожежі, пошкодження транспортних засобів, складів, будівель, а також загибелі, травмування або захворювання людей і тварин.
Відправка
Од. спостереження перевезень вантажів, що представляє собою партію вантажу, прийняту до перевезення за одним перевізним документом від коп креп Ю1’о вантажовідправника конкретному вантажоодержувачу.
Відходи виробництва
Залишки сировини, матеріалів, напівфабрикатів та ін., які утворилися в процесі виготовлення товарів і втратили повністю частково споживчі властивості.